Vynechaná časť - Jacobe Black 1/2

20. února 2009 v 15:06 | Twilight |  Nov

Tentokrát je tu časť z pohľadu Jacoba...1. časť

Tady je zatím "krátké" (ha ha) shrnutí příběhu, kdyby jste byly Jacobem Blackem.

Ty jsi šťastné dítě. Máš několik milých přátel, tvůj táta je hrozně super, ačkoli je poněkud pověrčivý. Jsi dost dobrý ve škole - nemusíš na tom příliš tvrdě pracovat. Máš hodně svobody. Miluješ všechny mechanické věci.
Jednoho dne se ukázala dcera tátova nejlepšího přítele. Ona je opravdu hezká z dívek od vedle, ale víc než to, ty jsi hned na té samé straně s ní. Spříznění duší. Bella odešla od všech svých přátel ze školy, vypadala naprosto zaujatá vším, co říkáš. Ty jsi do ní okamžitě zblázněný, ale víš, že ona je mimo tvou ligu. Ona je ve třetím ročníku a ty v prvním. Nicméně ty na ni často myslíš. Možná jednou, říkáš si pro sebe.
Samozřejmě ty se teď mnohem víc zajímáš o všechno, co tvůj táta musí říct Charliemu. Nutíš svého tátu, aby odčinil Charliemu celou tu věc nad Cullenovými. Ve tvé hlavě Billy je ten, kdo není v právu. Naléháš na něj, aby se omluvil. Nakonec to udělá. On přistoupí na míčovou hru a přirozeně ty se namáháš sám. Někdo musí řídit. ( Víš, že nikoho neošálíš - Billy se tebou nedá oklamat.)
A proto ty uvidíš Bellu s klukem ve skvělém autě (auto je první věc, které jsi si všiml. Je na něm udělaná spousta práce - nic úplně. Jsi ohromený.) Jsi si dost jistý svou mužností, aby jsi připustil, že ten kluk je opravdu pohledný. Vnímavý jako ty, můžeš vidět mezi nimi přeskakovat jiskry. Povzdechneš si - nicméně, ty odjakživa víš, že bude rychle polapena. Ale vztahy na střední škole odezní, takže nad tím mávneš rukou. Divíš se, kdo to je (znáš každého v okolí) a proč se tvůj táta chová tak podivně.
Dostaneš šanci, aby sis promluvil s Bellou, a je to znovu hezké. Je ti s ní opravdu příjemně. Ptáš se na toho kluka, a on je to Cullen, takže potom pochopíš Billyho reakci. Strávíš s ní pěknou noc, až na to, že ona se zdá dost roztržitá a má nějakou novou voňavku, která se ti vůbec nelíbí.
Dorazíš domů a tvůj táta je zatraceně mimo. Volá všem svým pověrčivým starým přátelům. Můžeš říci (odposlouchávající ze svého pokoje), že oni mu sdělili, že to není jeho starost. Souhlasíš, ale Billy se tě neptá na tvůj názor. Tvůj táta si myslí, že ten kluk je doslova netvor - to je tak trapné.
Billy opět jede navštívit Charlieho, a on je vážně rozrušený ohledně Belly. Je velmi napjatý, a ty se domníváš (on mumlá, když je znepokojený), že si myslí, že porušil tu legendární smlouvu. Více méně uvažuješ o tom, že povíš Belle tu historku, ale víš, že bys byl na mizině, takže nic neřekneš.
Znovu uvidíš Bellu se svým přítelem. Evidentně je to její přítel - předtím než vešla dovnitř, políbil ji na krk. Billy má skoro mrtvici. Ach, správně - upíři. Jémine, starý muž je málem pokořen, vy oba. Podivuješ se, proč ten přítel jen sedí tam v tom náklaďáčku...
Jsi smutnější, než si myslel, že bys mohl být. Domníváš se, že jsi skoro přijal, že Bella měla přítele, ale tenhle důkaz je depresivnější, než jsi očekával. Jaký je to rozdíl mezi mít podezření o něčem a vidět to na vlastní oči. Povzdech. Tvůj táta tě posílá pryč pro Rebečin obrázek, a později pochopíš, že si chtěl promluvit s Bellou o samotě. Doufáš, že ze sebe neudělal blázna.
Život pokračuje. Poblázníš se do několika dívek ve škole, ale rychle to pomine. Pořád často myslíš na Bellu. Přeješ si, abys si s ní mohl nečinně trávit čas, ale tvůj táta je idiot ohledně záležitostí s Cullenovými. Nenechá tě jít na návštěvu. Jako kdyby ses tam mohl poranit nebo něco. Často nad ním obracíš oči v sloup.
Bella utíká z domu. Když ti to Billy oznámí, hodně tě to zasáhne. Strachuješ se o ní - nemůžeš kvůli tomu v noci spát. Neměl jsi ani tušení, že ona byla tak nešťastná. Jsi naštvaný, že jsi dovolil Billymu, abys ji nemohl navštívit. Možná bys mohl nějak pomoct...
Potom Charlie zavolá Billymu a řekne mu, že Bella měla hroznou nehodu ve Phoenixu - propadla oknem a leží ve vážném stavu v nemocnici. Ta novina je jako kovadlina dopadající na tvou hlavu. Když Billy uslyší, že Dr. Cullen je tam a stará se o ni, žádá Charlieho, aby letěl letadlem. Znovu se spolu hádají. Nabídneš, že zajedeš dolů, abys ji zkontroloval a Billy se do tebe pustí. Necháš toho, ale hněváš se. Slyšíš ho, že na někoho přes telefon křičí o smlouvách a bojích - špatně slyšíš skrz dveře. Ale skutečně ho slyšíš mluvit o Cullenových ubližujících Belle a také o Samovi. Divíš se, proč je Sam Uley součástí tohoto rozhovoru. Nedivíš se dlouho. Příliš se strachuješ o Bellu.
Belle se daří lépe a vrací se domů. Umíráš touhou, aby si ji viděl - jistě ji můžeš přinejmenším přinést nějaké kytky nebo něco. Ale Billy ti zakáže jít a ty nemůžeš sehnat nikoho, aby ti půjčit auto (všichni jsou na Billiho straně). Nemůžeš věřit, jak se tenhle upíří vtip vymkl z ruky.
Potom Billy začne zpívat jinou. Chce, aby jsi si šel promluvit s Bellou. Ale on chce, aby ses vetřel na její stužkovací slavnost. Stydíš se do krve. Ale uplatí tě, a ty si skutečně přeješ vidět Bellu. Jdeš. Bella vypadá tak hezky. Předáš ji Billyho trapnou zprávu, ale ke své úlevě ona se tomu s tebou směje. Vidíš, jak se dívá na Edwarda Cullena a chápeš, že ona je naprosto mimo tvůj dosah. Ale nevadí ti to, protože ty rovněž víš, že ona vždy bude tvou kamarádkou. Chceš, aby byla šťastný, a tenhle kluk ji nepochybně učiní šťastnou. Cítíš se špatně pro to, jak podlý a předpojatý je tvůj otec ke Cullenovým, a přeješ si, aby tu byl nějaký taktní způsob na omluvu. Bella má znovu tu odpornou voňavku. Podivuješ se, proč se jí líbí.


* * * * *

2. časť

Strávil jsi fajn prázdniny v La Push. Většinu času pracuješ ve své garáži, děláš několik hodin týdně v obchodě kvůli nějaké hotovosti navíc, potloukáš se s Embrym a Quilem, jdeš na několik skupinových rande. Jedna dívka se do tebe nešťastně zamiluje, ale pro tebe je to jen přátelský vztah. Billy se stále strachuje o Bellu a ty si nemůžeš pomoct, aby si nevěnoval zvláštní pozornost, kdykoli se zmíní její jméno. Ve městě se objevuje pitomá tlupa a ty a tvoji přátelé se Samově partě vysmíváte za jejich zády.
Škola znovu začíná a všechno je docela normální.
Pozdě v noci, Billy dostane zoufalý telefonát od Charlieho. Bella chybí, myslí si, že se ztratila někde v lese. Billy slibuje pomoc. Jsi na cestě ze dveří, ale on ti řekne ne. Jsi tak rozzuřený, že přesto vyletíš pěšky nahoru. Nedostaneš se tam před třetí ranní, a každý právě odchází. Bella usnula, řeknou ti, takže nemůžeš jít dovnitř. Vidíš tam Sama, Jareda a Paula a to tě sere. Pan Weber ti nabídne, že tě sveze domů, když tě uvidí jít pěšky. On je jediný, kdo ti oznámil, že Cullenovi odešli. Lidé už o tom tlachají. Edward zanechal Bellu v lese, to je to, proč se dostala do nesnází.
Zpočátku jsou tvé emoce zmatené. Musíš uznat, že máš poněkud radost, ale snažíš se potlačit tyhle pocity. Jsou špatné - Bella musí být nešťastná. Doufáš, že si vede dobře.
Potom získáš detaily. Charlie je zoufalý, a často volá Billymu o pomoc. Ale žádná z tvých sester si něčím takovým neprošla, a Billy nemůže moc pomoct. Slyšíš, jak je Bella zdrcena, možná katatonická, nejí ani nespí.
Začínáš nenávidět Edwarda Cullena. Jak to mohl udělat někomu tak dobrému hodnému a laskavému? Co je to za zrůdu? Lituješ, že jsi se mu kdy chtěl omlouvat.
Zároveň jsi také naštvaný, že lidé v La Push jsou tak nadšení, že Cullenovi odešli. To tě opravdu štve. Oni oslavují tu samou věc, která zničila Bellu.
Čas plynul, a Charlie začal být víc a víc utrápený. Billy ti už nezakazoval jít navštívit Bellu, ale ty jsi instinktivně věděl, že tě nechce vidět - nechce vidět nikoho. Snažíš se o ni nestrachovat, ale je to těžké s Billym neustále mumlajícím o ní. Ona je jako chodící mrtvola, jak Charle říká. Ona se neusmála od té doby, co Edward odešel.
Měsíce plynuly. Jednoho dne jsi zaslechl známý řev motoru před domem. Stěží si tomu mohl uvěřit, ale Bella tam zastavila. Byl jsi nadšený, dokud si se na ni lépe nepodíval. Vypadala hůř, než jsi si mohl kdy představit. Příliš moc zhubla a kruhy pod jejíma očima byly černé. Její vlasy vypadají tmavší a její obličej je smrtelně bledý. Vypadala jako kdyby se mohla zlomit vejpůl. Ale potom se podívala na tebe a usmála se opravdovým úsměvem. Je šťastná, že tě vidí. Je to bezvýznamná věc, ale pro tebe to znamená všechno.
Věnuješ pozornost všemu co říká a dělá, ale nikdy způsobem kterého by si povšimla. Srovnáváš ji se vším, co jsi slyšel od Charlieho. Povídá ti o motorkách a ty jsi nadšený. Tohle je něco, v čem jsi opravdu dobrý a miluješ, když se můžeš trochu předvádět. Vypadá naprosto v pohodě a ty se cítíš taky tak. Je to jako kdyby byla s tebou každý den za poslední rok - není tu žádný pocit, že jsi ji neviděl měsíce. Padnete si do noty stejně jako vždycky. Spříznění duší.
V průběhu příštích několika dnů si začínáš uvědomovat, že je tu něco dalšího v čem jsi dobrý kromě aut: dokážeš učinit Bellu šťastnou. Ne tak, jak byla dřív, ale mnohem víc, než byla v poslední době. Charlie a Billy jsou na telefonu po celý den a ty jsi radostí bez sebe s vědomím, že jí pomáháš. Sleduješ, jak se jí daří lépe a lépe - víc se usmívá a směje, nadchla se ohledně tvých malých plánů - a ty jsi vděčný do morku kostí, že to pro ni můžeš udělat.
Přestože se nevrátila zpátky k normálu, ty se snadno vypořádáváš se jejím trochu zvláštním chováním. Vypadá to, že ona znovu objevila sama sebe a ty jí dáváš prostor k tomu, aby tak učinila, jen se ji stále lepíš na paty a následuješ její vzor.
Všechno s Bellou je v pořádku, ale co když to tak není pro ni, tvůj život zaváněl podrazem. Embry se připojil do Samova šíleného kultu, a ty jsi kvůli němu zároveň vyděšený i vzteklý. On s tebou nemluví. Ty a Quil se snažíte přijít na to, co se bude dít, ale ani jeden to nechápe. Billy je tak popudlivý ohledně celé té záležitosti, a celou dobu se na tebe podivně dívá. Naplňuje tě to obavami. Říkáš o tom Belle a ona zapříčiňuje, že se cítíš líp, protože ona to taky bere vážně. Objímá tě, a tvoje srdce málem exploduje.
Ovšem, že chápeš, že jsi se do ní zamiloval. Ty rovněž víš, že ona není připravená a nemyslí si na tebe tímto způsobem. Víš, že musíš být trpělivý, a držíš si palce, že jednou se na tebe bude dívat jinak. Jsi rád, že jsi tak vysoký, že nevypadáš na šestnáct. Začínáš mohutnět, dokonce bez toho abys přibral, stejně jako se tomu stává Quiletům, a dělá tě to rovněž šťastným. Řekla ti, že jsi více méně krasavec...
Bere tě ven se svými přáteli ze školy, ale plány se rozpadnou, a jsi tam jen ty a Bella a Mike Newton. Je snadné všimnout si napětí. Cítiš se hrozně dobře, jakmile vidíš - ona nemá ráda toho kluka. Není s ním v pohodě, tak jako je s tebou. Ona k němu stěží promlouvá. Těšíš se na ten strašný film víc než na jakýkoli film, který jsi kdy viděl. Ona tě má nejraději. To je jasné.
Je mu na zvracení. Čekáš na něj s Bellou a tvé pocity jsou zvláštní. Je to divné - cítíš se nezvykle silný, plný sebedůvěry. Vznášíš se a sám sebe šokuješ tím, co jsi jí řekl. Jak to všechno vychází najevo. Ona připouští, že jsi její oblíbenec, třebaže se stále jasně rmoutí kvůli kreténovi, který ji zlomil srdce. Na půl vteřiny jsi naplněn tou neuvěřitelnou zuřivostí, že ji někdo mohl tak hrozně ublížit. Přeješ si, aby si ho mohl zabít. Jsi překvapen touhle divokou emocí a rychle ji potlačíš.
Odvezeš Bellu domů a jsi plný naděje. Tohle zabere. Jsi jediný, se kterým je šťastný. Ona tě potřebuje. Uděláš všechno, co je ve tvých silách, abys ji zůstal činit šťastnou. Slibuješ jí to. Cítíš se skvěle. Jenom trochu víc času...

* * * * *

3. časť

Jedeš domů a Billy tě pozoruje tím nepříjemných způsobem. Cítíš se nabroušeně jako kdyby tu byly hřebíky probodávající celou tvou kůži. V pokoji se zdá být horko - Bella ti říká, že máš teplotu. Stěží můžeš zůstat klidný.

Billy ti povídá, že vypadáš divně, naprosto kriticky, a znovu tě zaplavuje ta samá šílená zuřivost. Tentokrát to nedokážeš zastavit. Cítíš, že se ti to vymyká z kontroly, a vztek tak silný způsobuje, že se ti celé tělo třese. Část tebe ví, že je tvoje reakce pitomá, ale větší část tebe je posedlá návaly vzteku. Všechno je horké, jako kdyby byl pokoj v ohni. Můžeš cítit žár uvnitř svých kostí.
A pak ke tvé hrůze a šoku, třesení se zhoršuje a ty cítíš, že se ti tělo láme na části. Jsi vyděšený. Trvá to pouze sekundu, ale je to nejdelší sekunda tvého života. Cítíš, že jsi explodoval, a myslíš si, že jsi mrtvý.
Ale tvoje tělo se před tím sevře - nerozletíš se na kusy. Jsi v nové podobě, které nerozumíš.
Tvoje hlava dosahuje stropu, díváš se dolů na Billyho z nějaké ohromné výšky. Třesení se zastavilo, ale vztek tu stále je. Všechno je pořád horké a červené. Pokoušíš se zakřičet na Billyho, aby ti to vysvětlil, ale to, co vyjde z tvého hrdla je ošklivé zavytí. Uděláš k němu krok a pokoj se otřásá. Tvoje rty se ohrnou přes zuby a můžeš zaslechnout zavrčení a chceš
zalomcovat Billym a domoci se toho, abys věděl, co ti to udělal. Natahuješ se k němu, a obrovské tlapy s drápy se pohybují místo tvých rukou. Díváš se dolů na sebe a vyděšené zakňučení se vydere skrz tvé zuby.
Billy k tobě mluví, jako kdyby si byl dítě, pomalu a konejšivě, říká ti, abys byl klidný, že všechno bude v pořádku. Ale nepověděl ti, co se stalo - co jsi. Znovu tě rozzuří, že nevypadá překvapeně. Očekával to? Proč tě nevaroval?
Billy se přiblíží k telefonů a někomu volá. Jakmile zaslechneš Samovo jméno, vyletíš. Je zatím Sam. Strašné vrčení naplní dům. Billy vypadá vyděšeně a ty jsi přímo u jeho obličeje, tvoje čelisti bolestně touží kousnout. Škubneš sebou nazpět, a opět zaslechneš to vystrašené zakňučení.
To se stalo tehdy, když se ve tvé hlavě spustil ty hlasy. Ale je toho mnohem víc než hlasy. Za těmi slovy jsi mohl vidět představy a cítit emoce. Za okamžik jsi porozuměl. Chápal jsi slovo za slovem, odpověď na tvou otázku. Vlkodlak. Jsi netvor.
Embry pomáhal nejvíc. Rozpoznal jsi jeho hlas, ačkoli nezněl žádný zvuk. Zjistil jsi, jak ti přináší úlevu, že jsi teď s ním. Sam ho to nechal vysvětlit, nechal ho promlouvat z vnějšku domu (Billy ti pomohl, dostat se ze dveří - tvoje ramena se stěží mohla protlačit skrz ně). V lese za domem jsi poprvé uviděl ostatní. Byli obrovští a děsivý. Jsi zděšen poznáním, že jsi jako oni.
Je to dlouhá noc. Ukazují ti všechno. Všechny příběhy a legendy, které jsi slyšel po celý život, jsou historky zakládající se na faktech. Je to jako přistát v Oz, nechat všechno rozjasnit se, až na to, že tento nový svět není žádné hezké místo plné milých malých lidí. Žiješ v hororovém filmu. Jsi jeden z netvorů. Ukazují ti, proč se to stalo, a to je ta nejhorší část. Protože upíří jsou také skuteční. A je to jejich vina, že jsi se přeměnil do téhle věci. Víc než to, není to způsobeno jenom tím, že do písmene opravdové pijavice existují, ale tvoje nejlepší přítelkyně, dívka, kterou miluješ, je pořád zamilovaná do jednoho z nich. Zpočátku nevěříš, že znala pravdu, ale oni tě přesvědčí, že si je toho plně vědoma. Dělá se ti z toho teď nanic, vzpomínat, jak moc se ona pro něj rmoutí.
Jsi také netvor, ale ne jeden z těch špatných. Jsi ten druh, který existuje, aby chránil svou rodinu proti těm špatným. To tě moc neutěšuje. Zvláště když ti oznámí, že tvůj nový stav jako legendární ochránce znamená, že už nemůžeš být kolem normálních lidí. Jsi pro ně teď příliš nebezpečný. Za šest měsíců, za rok, možná. Musíš chodit do školy a zachovat tajemství, ale žádné další zbytečné riziko. Ve škole se musíš soustředit všechnu svou energii na zůstání klidným. Zapomenout na studia. Jen nikoho nezabít.
A Bella je naprosto ven z otázky. Když jsi protestoval, spatřil jsi Samovi vzpomínky. Bylo to z období, ve kterém se nacházíš ty. Vidíš ho, jak se přiznává Emily. Slyšíš odpověď, která Sama přivede do iracionální zuřivosti - zuřivost, která je charakteristickým znakem a prokletím vlčí existence. Spatříš ho vybuchnout, jeho ruce stále natažené přímo k ní. Vidíš jeho drápy zařezávat se do její tváře. Sleduješ, jak padá k zemi v bezvědomí. Cítíš jeho zděšení jeho hrůzu.
Je to tak silné, že se nedokáže přeměnit zpátky, aby ji pomohl. Myslíš si, že ji vidíš umírat (přestože víš, že přežila, zdrtilo tě to - hodíš šavli z bolesti vzpomínky). Vidíš Jareda a Paula spěchající, aby pomohli, přivádějící Sue Clearwaterovou ( a radon - nejlepší dostupná volba, když jeden z nemocničního personálu je upír). Sue pečuje o Emily, zatímco Sam se v lese svíjí v agónii, schovaný, stále neschopen se uklidnit dostatečně na to, aby se přeměnil zpátky...
A víš, že oni mají pravdu, nemůžeš navštěvovat Bellu. Tvůj slib bude nedodržen. Půjdeš, aby si jí ublížil, úplně stejně jako ten druhý netvor.
Samova vzpomínka pokračuje, až skončí, potom vidíš, jak se proměnit zpátky. Uklidníš se, jak jen umíš, a zjistíš, že se chvěním proměníš zpátky do své skutečné podoby. Nahý a nemocný, schoulíš se ve tmě a brečíš, jako jsi nikdy v životě nebrečel.
Ostatní jsou překvapení. Jim to zabralo zbytek dnů nebo dokonce týdnů, aby přišli na to, jak se přeměnit zpátky.
Tvůj nový život začíná v napjatých časech. Upíři jsou skuteční, jsou stále tady. Nový, ne Cullenovi. Oni loví na tomto území, a tvou prací je zastavit je. V téhle roli se můžeš angažovat. Všechna tvá nenávist vůči Edwardovi a ostatním z Cullenů způsobí, že je Bella zatažena do lovu po té dvojici, černovlasém muži a jeho červenovlasé družce.

* * * * *

4. časť

Když jsi dostihnul toho muže, bylo to právě v čas. Pozorně jsi sledoval upíří vůni, pokoušel jsi se za ním vplížit. Jared si vzal ten úkol, protože má oči jako dalekohled - vidí na míle. Upír se zastavil na malé louce a Jared ho vidí mluvit s Bellou. Spěcháš dopředu, ale Sam je váhavý. Jste mimo vaše smlouvou určené území. Je to jeden z přátel Cullenových? On porušil smlouvu svými vraždami, ale ty to nemůžeš dokázat - nebyl jsi svědkem. Sam nechce začít válku bez toho, aby si nebyl jistý možných důsledků. Myslíš si, že se stal příliš opatrným. Debatujete, a když je to jasné, že Laurent chce Belle ublížit, Sam rychle vrátí k tvému boku.
Zabití Laurenta je jednodušší, než jste předpokládali. Je to protože to bylo pět na jednoho? Víš, že to není ten důvod. Ty a Sam jste udělali většinu práce, a ty máš pocit jako kdyby jsi mohl pijavici zvládnout docela sám. Možná upíři nejsou takový drsňáci, jak jsi dosud podle všech těch historek věřil.


Obraz Belliny polekané tváře na louce je vždy za tvými víčky. Ona byla vyděšená - víc zděšená tvým novým vzhledem, než byla červenookým, lovícím upírem. Neustále přemýšlel, jak si vysvětlila, co viděla.


Lov pokračoval a červenovlasá žena ukázala, že je mnohem víc hůře polapitelná. Smečka nerozuměla její motivaci, takže bylo těžké odhadnout její pohyby. A ona je velmi dobrá v prchání pryč.


Mít kolem sebe upíry tě dělalo nervózním. Vypadalo to, že nakonec všichni skončí poblíž Belly. V noci pobíháš okolo jejího domu, aby si se přesvědčil, že je v bezpečí.


Obyčejný život se změnil v práci. Ale na ostatní zapůsobila tvá kontrola a za pár týdnů stopování červenovlasého upíra jsou čím dál tím víc ohromeni. Jsi lepší v trénování "epizod" (jak o nich přemýšlíš), než kdokoli z nich. Samovi to zabralo půl roku, aby se dostal k věci, ty jsi to zvládnul v rámci dvou týdnů. Jsi v tom už lepší než Embry, Jared a Paul. Ačkoli tě to nečiní šťastným. Proč by někdo chtěl být lepší v bytí vlkodlakem?


Pořád ještě přemýšlíš o tom, že by si zvládnul navštívit Bellu. Jsi si jistý, nyní víš, co očekávat, že se můžeš kontrolovat, když bude poblíž. A ona ti neustále volá. Netvoři v lese ji bezpochyby způsobili trauma. Potřebuje tě. To máš na mysli po většinu času. Sam tě kárá - nikdo neví lépe než on, co to je udělat chybu.


Ty s ní dokonce nemůžeš promluvit po telefonu. Všichni vlkové a starší jsou znepokojení tvými vzpomínkami - oni jsou tak opatrní co se týče smlouvy, a ty jsi ji porušil, jakkoli nevědomě. Při nejmenším upíří, kteří souhlasili se smlouvou, odešli, takže to neznamená válku. A nezdá se, že by Bella uvěřila více než právě jedné historce... Ale Sam ti dá příkaz: nemáš dovoleno říci Belle pravdu. Povídá ti, že takhle je to ve vlčím uspořádání, a ty cítíš vlny autority běžící tvými myšlenkami. On je vlčí vůdce a ty nemůžeš neuposlechnout.


Bella je vytrvalá a ty nejsi překvapen, když si postaví tábor před tvým domem. Ubezpečíš ostatní, že dokážeš zvládnout jeden rozhovor, že to musí být někdy uděláno. Sam souhlasí - nerad je příliš panovačný ve vůdčí pozici; s tebou víc než o ostatními (ale to je příběh najindy). Varuje tě, aby si zůstal klidným, a trvá na tom, že ji řekneš cokoli, co musíš, aby si ji udržel daleko. Myslí na Emily, jak se poté můžeš přít?


Je to těžší, než jsi si myslel, že to bude. Sleduješ Bellin obličej, jak bereš svá slova zpátky, a je to jako kdyby tě někdo jiný bodal do střev. Jsi zrovna tak špatný jako ten upír, který ji zlomil. Máš pocit, jako kdyby jsi vzal všechnu svou naději a štěstí a její také a rozmačkal ho ve svých vlastních rukou. Několikrát je vztek silný - začínáš se rozehřívat, ale zvládáš to. Nejblíže máš k prohře, když ona začne bránit upíry. Jak na ně může myslet v dobrém, obzvláště teď, po tom všem, co jí udělali? Jako kdyby jen existence upírů nestačila.


A pak si to stáhne na sebe - myslí si, že udělala něco špatně, a to způsobilo to, proč to děláš. Skoro tě prosí. Skutečně se nenávidíš za to, co jí děláš. Utíkáš, přeměňuješ se, jakmile jsi z dohledu, takže nemůžeš znovu brečet jako jsi to udělal předtím.

Je to dlouhé odpoledne. Jsi otrávený z Embryho snažícího se tě utěšit, otrávený ze Samova chválení za to, co jsi udělal. Hořce uvažuješ, zda si dnes nevystrašil Bellu právě tak moc, jako on vyděsil Emily. Vracíš se do svého lidského stavu, aby si jim uniknul a podumal o tom celý večer. Odejdeš z domu, aby si se dostal daleko od Billyho, který právě tak podrážděný jako ostatní.
Uvědomíš si, že během toho co ti Sam zakazoval vysvětlit to Belle, technicky ti nepřikázal ji navštívit. Vší, že tohle bude složité, ale nemůžeš snést, aby si myslela, že nechceš být její přítel. Musíš se omluvit, nějakým způsobem toho dosáhnout.


Přinejmenším se snažíš vyjasnit, jak je pro tebe důležitá, a že tohle odloučení není tvoje volba. Zatímco s ní mluvíš, zpočátku cítíš, že jsi udělal špatně, když jsi přišel. Neučinil jsi nic lepším. Nemůže se to zlepšit, dokud neporozumí. Pouze jen když uvěří všem tvým historkách toho prvního dne...


Potom pochopíš, že ona už tuší, co po ni chceš, aby věděla. Snažíš se, aby si rozpomenula, dala si to dohromady, ale ona napůl spí a je zmatená. Jsi plný naděje, ale rovněž napnutější. Vzpomene si? Rozlouskne to? Pokud ano, co si bude myslet? Bude vyděšená a odrazená? Ta představa, že by to takhle mohla cítit, tě přivádí k šílenství. Ona byla schopna akceptovat upíra... Znechucuje tě to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hena Hena | E-mail | 20. února 2009 v 18:30 | Reagovat

Ahoj!Klikla som si na vynechane casti Jakob Black, ale nic tam nie je. A uz sa mi to stalo aj pri inych castiach.Neda sa  stym nieco urobit? Diky

2 Freya-Idun Freya-Idun | Web | 20. února 2009 v 22:16 | Reagovat

to Hena: poradím ti, označ si to, jako když to chceš kopírovat, ony to mají holky napsané černě, proto to není na tom černém pozadí vidět;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama